Przejdź do treści
Strona główna » Beskidzki Festiwal Czekolady

Beskidzki Festiwal Czekolady

16 października odwiedziliśmy Beskidzki Festiwal Czekolady w Węgierskiej Górce.

Stoiska z rzemieślniczymi słodyczami

Wśród wielu wystawców znaleźli się rzemieślnicy z manufaktur czekolady z różnych rejonów Polski. Są to ludzie z pasją, dla których czekolada to coś więcej niż tylko zwykła tabliczka – dla wielu z nich czekolada to istne arcydzieło sztuki. I takim swoim podejściem inspirują i zarażają.

Stoiska ze zdrową żywnością

Podczas festiwalu swoje produkty pozwalali również degustować i ci, którym na sercu leży produkowanie zdrowej żywności. Ich wyroby produkowane są bez jakichkolwiek zbędnych dodatków – wśród nich byli producenci past orzechowych, miodów, piwa, wina, czy właściciele palarni kaw.

Wykłady, warsztaty

Beskidzki Festiwal Czekolady to nie tylko stoiska z pysznościami do kupienia. To również zwiedzanie beskidzkiej manufaktury, w której produkowana jest czekolada, warsztaty z samodzielnego przygotowania czekolady w warunkach domowych.

Obok warsztatów, na festiwalu odbywały się również wykłady oraz pokazy. Jeden z wykładów dotyczył dobroczynnego działania czekolady na nasze zdrowie – już bowiem w starożytności zauważono, że czekoladowy napój niweluje zmęczenie, obniża gorączkę oraz pomaga w anemii. Wiele współczesnych badań potwierdza dobroczynny wpływ czekolady na ludzki organizm. Jak czekolada wpływa na nasze zdrowie, na ile kostek w ciągu dnia możemy sobie pozwolić oraz jakie są przeciwwskazania do jej spożycia – o tym właśnie opowiedziałam podczas tego wydarzenia.

Poniżej znajdziecie kilka pamiątkowych fotografii